Son Haberler
Anasayfa » HABERLER » AMATÖR TAKIMLARA SEMİNER VERİLDİ

AMATÖR TAKIMLARA SEMİNER VERİLDİ

logoAmatör Kulüplere BilgilendirmeDSC09860

Amatör Kulüplere Bilgilendirme

Malatya’da amatör spor kulüplerine yeni dernek kanunu anlatıldı.

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) tarafından gerçekleştirilen program kapsamında İl Dernekler Müdürlüğü tarafından, amatör spor kulüplerine yeni dernek kanunu hakkında bilgiler verildi.

DSC09870

TFFHGD toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesinde açılış konuşmasını yapan MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, “MASKF olarak yeni dernekler kanunu ile ilgili amatör spor kulüplerimizi bilgilendirmek üzere bu toplantıyı düzenledik. Ben amatör spor kulüplerine gösterdikleri ilgiden dolayı İl Dernekler Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Özdemir, Malatya’da değişik branşlarda faaliyet gösteren 132 amatör spor kulübe malzeme yardımında bulunulacağını kaydederek, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı amatör spor kulüplerine yardım ile ilgili bir toplantı yapıldı. Biz de bu toplantıya katıldık. Sağ olsunlar Sayın Başbakanımız büyük bir teveccüh gösterdiler. İlimizdeki 132 kulübümüze bir takım malzeme yardımı yapılacak. Bir ay içerisinde bu malzemeler elimize ulaşacak. Bu malzemeleri değişik branşlardaki amatör spor kulüplerimize vereceğiz” diye konuştu.

Malatya 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele edecek takımlarla ilgili de açıklamada bulunan Özdemir, “Malatya 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde maçlarımız 24 Kasım’da başlayacak. Sahalarımızın ligin ilk devresine yetişme ihtimali zayıf. O nedenle maçlarımızı Cumartesi ve Pazar günleri oynatmayı planlıyoruz. Tertip komitemizin bu teklifini sizlere iletmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Özdemir’in konuşmasının ardından İl Dernekler Müdürlüğü memurları tarafından, yeni dernekler kanunu hakkında amatör spor kulüpleri temsilcilerine bilgiler verildi.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top