Son Haberler
Anasayfa » HABERLER » TEKWANDOCULAR ANA LİG’ DEN BAŞARI İLE DÖNDÜLER.

TEKWANDOCULAR ANA LİG’ DEN BAŞARI İLE DÖNDÜLER.

logo

b2

     Malatyalı tekwandocular,  Analig Tekwando Türkiye Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti. Kızlar, Türkiye üçüncüsü, erkekler ise Türkiye dördüncüsü olurken, ferdi başarı elde eden sporcular gelecek için umut verdi.

     Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Tekwando’ya yaklaşık 30 yıl hizmet eden Murat Turgut, Tekwando Malatya İl Temsilcisi Nurettin Uçar, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen ve Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, başarılı tekvandocuları ziyaret etti. Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, tekwandoculara çeşitli hediyeler verildi.

“ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN”

     Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Analig Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde eden Malatyalı tekvandocuları tebrik etti.

    Özdemir, Malatya tekwandosunun bundan sonra daha büyük başarılara imza atacağını da sözlerine ekledi.

    Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı ise, antrenör ve sporcuları elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ederek, “Bizleri gururlandırdınız. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

    Fındıklı, bazı branşlarda takım sayısının az olmasından dolayı Türkiye’de derece yapmanın kolay olduğunu ifade ederek, “Bazı branşlar var ki Türkiye katılan sporcu sayısı çok fazla oluyor. Oradan sıyrılıp, Türkiye derecesi zordur. Tekwando, son 20-30 yılda Türkiye’nin en popüler sporu olduğu için her ilden yoğun bir katılım oluyor. Bu kadar yoğun katılım içerisinden sıyrılıp, derece yapmanız bizleri gururlandırdı” diye konuştu.

Tekvandocular Başarıyla Döndü

KIZLAR İKİNCİ, ERKEKLER DÖRDÜNCÜ OLDU

     Analig Tekwando Türkiye Şampiyonası’nda kızlar, Türkiye ikinciliğini elde ederken, erkekler Türkiye dördüncüsü oldu. Kızlar, şampiyonada 40 puan toplarken, erkekler 29 puan kazanabildi.

     Bayan takımında 33 kilogramda Şenay Akgül, 41 kilogramda Rabiye Kaya, 59 kilogramda Ayşe Gül Kaya ve 55 kilogramda Siyabe Nur Özdemir Türkiye ikincisi oldu. 37 kilogramda Halime Neslihan Kılınç ile 44 kilogramda Serap Yabaş ise Türkiye üçüncüsü oldu.

    Erkek takımında ise 49 kilogramda Yiğit Hanbey Gedik Türkiye ikinciliğini elde ederken, 53 kilogramda Sedat Savcı, 45 kilogramda Furkan Alperen Menekşe, 41 kilogramda İsmail Hakkı Şen, 37 kilogramda Murat Sarıkaya ve 65 kilogramda Ahmet Burak Kaya Türkiye üçüncüsü oldu.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top